Angyalcsináló, 2022 Szolidaritási akció / Act of solidarity Father 1-3. Trafikképek / Tobacco store Pictures Érezze megtiszteltetésnek / You Should Feel Honored Pályaív / Ernst - Capa Új evidenciák / New Evidences MUNKA szavalókórus / LABOUR speech choir Lépésről lépésre / Step by Step Home Két férfi / Two men Hatalmi szóval / Words of Power 1-2-3. Hatalmi szóval 1.
Performansz a Parlamentben /
Performance in Parliament
Hatalmi szóval 2.
Politikai karaoke-színház / Political karaoke-theater
Hatalmi szóval 3.
Nyilvános performansz /
Public performance
Nemzeti kipa / National kippah II. KEHI átvilágítás A jelenlét íve
(not finished)
Nemzeti kipa / National kippah I. Profilképek / Profiles A szabadság felhasználása / Practical Issues of Freedom Hungarikum / Hungaricum Üzenet a kádból /
Message from the bath
Műcsarnok / Kunsthalle Az ehető Én / The Edible Self EZEK / THESE Vegyes házasság /
Mixed Marriage
Private Protest / Budapest Private Protest / Buenos Aires Reklámmentes övezet /
Advertisement-Free Zone
<
1
/
2
>
2015 29 5 x 42 cm formanyomtatvany fekete feher printek
Két férfi / Two men
2015.
29,5 x 42 cm
formanyomtatvány, fekete-fehér printek
A kép egy 1972-es Erdély mű parafrázisa.

Az 1972-es Erdély mű képe itt található.

Mindkét művön a házastárs és az ország politikai vezetőjének portréja látható. A portrék és a két felirat megfogalmazása azonban finoman, de határozottan eltérnek egymástól; a különbségek szándékom szerint a két korszak, a két történelmi állapot közötti eltéréseket világítják meg.
Minden nap érzem, ahogy a politikai környezet befolyásolja az életemet: ez motiválta a kép elkészítését. Az aktuális politikai környezet hatásai azonban mások, mint 72-ben voltak. Az én megfogalmazásom kevésbé drámai; hétköznapibb, mert a helyzetem is az: utazhatok bárhova, mozgási szabadságom nincs korlátozva, és a megjelenési lehetőségeim is tágasabbak. Jelen időben fogalmazok, mert ma egy intenzíven zajló változás közepén vagyunk, aminek egyáltalán nem látjuk a végét. Mai történelmi tudásunkkal az 1972-es állapotot akár az enyhülés kezdetének is tekinthetjük, amit a benne élők persze nem így éltek át. Kíváncsi vagyok, hogy az én feliratozott képpárom ötven év múlva milyen gondolatokat és érzéseket kelt majd.
A képen szereplők biológiai nemének megjelelölése egyfajta reflexió arra az irányított közgondolkodásra, melyet a mai politikai környezet szexizmusa szít.